PÉNZÜGYŐR SE - REAC 0 - 1 HORVÁTH KÁLMÁN Jegyzőkönyv>>>

2019. 08. 17.
REAC - BUDAFOKI MTE II.
0 - 1 (0 - 0)

MÚLT, JELEN ÉS JÖVŐ!

A REAC Budapest I. osztályú csapatának is elkezdődött a bajnokság. Mielőtt azonban az első forduló mérkőzés összefoglalóját bemutatnám nektek, sokatok kérésére  összefoglalom, hogy mi történt

az előző bajnokság vége óta velünk. Nyugodtan leírhatom, hogy kb. 3000 néző előtt lejátszott Kelen elleni gyalázatos játékot és eredményt hozó mérkőzés után bizony komoly változások történtek.

A csapat tulajdonosa, vezetősége, támogatók NB III-as körülményeket biztosítottak csapatunk számára.  Minden játékosunk gyakorlatilag profi volt, az amatőr pénz nélkül játszó a labdarúgás

szeretetéért pályára lépő ellenfelekkel szemben sem sikerült kétszer elérni alapvető célunkat az NB III-ba való feljutást.  A mérkőzés után tulajdonosunk rapid, gyors, meghökkentő,

de indokolt lépés hozott. Menesztette az összes játékost és a vezető stábot. Meghökkentő lépés a magyar labdarúgásban. Évekkel ezelőtt a TV-ben egy politológus azt fejtegette, hogy Magyarország

egy következmény nélküli ország.  Az üzleti életben megtanulja az ember, hogy gyors döntéseket kell hozni, így tiszta helyzetet kell teremteni bizonyos szituációkban.

Bizony most a REAC-nál voltak következmények! Természetesen a REAC volt, van és remélhetőleg hosszú távon lesz is, reményeink szerint előbb-utóbb magasabb osztályban is.

Forgács Tamás Elnök Úr kinevezte vezetőedzőnek a volt pályaedzőnket Dinka Balázst, aki volt már vezetőedzőnk az NB III-ban is.  Kiss Tamás volt csapatkapitányunk, aki közben a

REAC Sportiskola SE főállású alelnöke lett szintén a csapatnál maradt.  Az Elnök Forgács Tamás, Kiss Tamás és Dinka Balázs így közösen kezdték el építeni a jövőt egy teljesen új szemlélet mentén.

Évek óta hallottam a szülőktől, hogy több lehetőséget kellene kapnia a fiataloknak. Ebben van igazság is meg nem is. Egy bajnoki címre törő csapatnál nincs idő építkezni, minden meccset meg kell nyerni,

így természetes, hogy a még nem kész játékosok kevesebb lehetőséget kaptak. Azonban most az új koncepció keretében megkapják fiataljaink a lehetőséget.

Nagy valószínűséggel az Újpest mellett a mi csapatunk lesz az egyik legfiatalabb a bajnokságban. Idő és türelem kell, hogy ez a teljesen új csapat összeérjen, megszerezze a játékrutint.

Egyébként a tavalyi csapatunkból is maradt egy pár játékos, akinek a szemlélete, illetve játéktudása tudja segíteni csapatunkat új céljaink elérésében. Természetesen szeretnénk a bajnoki címért játszani,

mint az utolsó két évben, de azért nem állíthatunk az új csapat elé megoldhatatlan feladatot sem. Azt azért elvárjuk mostani csapatunktól, hogy az idei évben letegyünk egy szilárd alapot, kialakuljon

egy stabil mag és a folyamatos építkezés jegyében akár már jövőre is újból megcélozhassuk az NB III-t. Az biztos, hogy akkor sem sértődnénk meg, ha az idei évben is már harcban lennénk

a bajnoki címért.

Sok az új arc, sok az új név, de remélhetőleg szurkolóink, illetve ellenfeleink is megismerik játékosainkat és aki jó teljesítményt nyújt arra méltán felfigyelhetnek.

A felkészülési mérkőzéseinken azt lehetett látni, hogy szervezettek, fegyelmezettek, lelkesek voltunk.

A Magyar Kupában idegenben legyőztük 1:0-ra a Pénzügyőr csapatát.

A következő körben az UNIONE csapatával mérkőztünk meg, sajnos 1:1-es végeredmény után 11-kel veszítettünk, így nem jutottunk tovább.

Mind a két tétmeccsünk sok dologban biztató volt meglátásaink szerint.

Most már azonban az első bajnoki fordulónkról.

Az első fordulóban hazai pályán a Budai II. László Stadionban mérkőztünk meg a Budafok II. gárdájával. Nem tudtuk igazán mit várhatunk, de mindenféleképp a 3 pont megszerzésére törekedtünk.

Sajnos 1:0-s vereséget szenvedtünk. Az első félidőben kiegyenlített játék volt.

Az első negyedórában az ellenfélnek volt két komoly gólszerzése lehetősége, de bizony mi sem voltunk adósak, mert mi is betalálhattunk volna talán többször is.

Az első félidőben látszódott  egy kicsit a megilletődöttség. A félidő 0:0-s eredménnyel zárult. A lelátón általános vélemény, ha egy kicsit bátrabban fogunk játszani a második félidőben akár meg is

nyerhetjük a mérkőzést. A második félidő azonban rosszul kezdődött. Az 52. percben az ellenfél jobboldalról bead, hosszú ötösre érkezik a labda ártatlan szituációnak tűnik, hisz ott van a hátvédünk,

aki a szögletre mentés helyett elvéti a labdát, így az az ellenfél elé kerül, aki laposan a rövid sarokba lő. 0:1. Furcsa ezt ugyan leírni, de csapatunknak jót tett a bekapott gól.

Gyorsítottuk a játékot, bátrabbak voltunk így a félidő hátralévő részében nyomás alatt tartottuk ellenfelünket. A tavalyi, illetve az idei csapatunk azért hasonlít egy dologban, hogy a

helyzetkihasználásunk gyatra. Számtalan helyzetet kidolgoztunk, a jobbnál-jobb lehetőségeket is kihagytuk, így már nem változott az eredmény, vereséget szenvedtünk.

Véleményem szerint a döntetlenre mindenféleképp rászolgáltunk volna, de a labdarúgást gólra játszák nem helyzetekre.

Szurkolóink ugyan csalódottak voltak, de megállapítottuk, hogy hosszabb távon komoly pontenciál lehet csapatunkban. Nincs idő azonban sebeinket nyalogatni, mert idegenben a SZAC 1908 csapata

ellen fogunk játszani szombaton 17.30-tól.

Én úgy gondolom, hogy amennyiben a második félidei játékunkat meg tudjuk ismételni, illetve javul a helyzetkihasználásunk akár meg is nyerhetjük a mérkőzést.

Várjuk Kedves Szurkolóinkat a következő mérkőzésünkre is.